W łóżku z... - Antologia

Inteligentnie, z reguły na wesoło i niemal bez żadnych zahamowań poczynają sobie znane anglosaskie pisarki, ukryte pod pseudonimami. W tomie m.in. pikantna wersja "Księżniczki na ziarnku grochu" z pistoletem i... szpicrutą, historia oziębłej pracownicy pewnego wydawnictwa, odwiedzającej pisarza, rzecz o tajemnicach alkowy angielskiej królowej i opowieść o naukowcach, którzy wypróbowują specjalny lek na dobry seks. Pyszna zabawa, choć nie dla pruderyjnych!

1. Cat Devonshire - Dwadzieścia siedem materaców, czyli bajka na nowo                                                    odkryta

Bohaterka pierwszego opowiadania to zawodowa oszustka, która działa wraz ze swoim wspólnikiem kochankiem Wilczkiem. Jednak po oszustwie partnera w Hamelin (przekręt ze szczurołapem) musi działać sama i modlić się, żeby Wilczek jej nie dopadł, gdyż obiecał jej zemstę. A nie jest to zwyczajna zemsta, bo czy zwyczajną zemstą można nazwać uderzenia szpicrutą po tyłku? Bohaterka przybywa do domu bogatego państwa mającego fioła na punkcie dobrego wychowania i na znalezieniu dla swojego syna idealnej żony. Dziewczyna zyskuje sympatię rodziców i wszystko przebiega zgodnie z planem, aż do czasu poznania narzeczonego. A czemu? Otóż okazuje się, że narzeczonym jest nikt inny jak sam Wilczek (numer z synem pierworodnym). I co tu zrobić wycofać się czy brnąć w tą sytuacje dalej? Wyjście jest jedno trzeba skończyć to co się zaczęło. Bohaterka "zyskawszy łaskawość "narzeczonego ma spędzić u rodzinki noc. Wydaje się proste prawda? I tu pora na niespodziankę, dwadzieścia siedem materacy a na samym dole ziarenko grochu. Oczywiście to nie koniec niespodzianek. Do pakietu materacy dochodzi jeszcze Wilczek ze szpicrutą. I tu zaczyna się prawdziwa zabawa.

Pomysł na opowiadanko bardzo fajny, połączenie ze sobą bajki z zawodowymi oszustami. Ale nie czuję się zadowolona jako czytelnik. Nie ma tutaj niczego zaskakującego, można szybko domyśleć się, że narzeczonym będzie Wilczek i co będzie się działo na materacach.

Moja ocena 3/10

2. Samantha Sutton-Place - Anioł Gabriel

Kolejna bohaterka Elisabeth pracuje jako agent w wydawnictwie. Młoda, zdolna z dobrą pozycją zawodową, wydawałoby się że ma wszystko, ale to nie do końca prawda. Otóż kobieta nie potrafi czerpać satysfakcji z bliskością z mężczyzną. Elisabeth poznajemy, gdy po wyczerpującym locie musi spotkać się z autorem bestsellerowej książki w jego domku w górach. Okazuje się, że pisarz wcale nie wygląda tak jak wyglądać powinien, że jest pijakiem i że nie posiada rękopisu swojej kolejnej powieści. Gdy w końcu po zrzędzeniu bohaterki mówi jej, że owszem napisał rękopis, ale wylądował w kontenerze ze śmieciami zmęczona i zła Elisabeth postanawia wrócić z tym "dziełem" do wydawnictwa. Tylko najpierw trzeba je zdobyć. Elisabeth odnajduje kontener ze śmieciami i rozpoczyna poszukiwania, do czasu gdy do kontenera przychodzi jeszcze jeden gość - mały niedźwiadek. Przestraszona Elisabeth wpada do kontenera, uderza się w głowę i traci przytomność. Pozbawioną przytomności kobietę odnajduje sam Gabriel ( autor powieści) i zabiera ją do swojej chaty. Na miejscu zajmuje się poszkodowaną, kąpie i aplikuje leki. na pociechę czyta jej kilka fragmentów maszynopisu, którego jednak nie wyrzucił do śmieci. I tu dochodzi do zbliżenia między bohaterami. Otumaniona Elisabeth nie potrafi stwierdzić, czy to była jawa czy sen. Gdy stan jej zdrowia pozwala jej na powrót do domu, gabriel na pożegnanie daje jej swój maszynopis.

To opowiadanie uważam za lepsze ze względu na przygodę z kontenerem, która mnie rozśmieszyła, ale tylko ze względu na to.

Moja ocena 4/10

3. Rosa Mundi - Nornik

Następna bohaterka Melanie Holsom to szefowa wydziału badawczego w Instytucie Endokrynologicznym. Kobieta prowadzi badania nad lekiem na miłość, jako szefowa kontroluje podawanie leku kilku pacjentkom w różnej grupie wiekowej, o różnych przekonaniach i różnym myśleniu o seksie. Pewnego dnia lekarka podaje swoim dwóm pacjentkom nowy lek (sama przy okazji go zażywa) i w jej gabinecie dochodzi do orgii.

To opowiadanie uważam za dziwne, nie podobało mi się.

Moja ocena 2/10

4. Sunset Proudfoot - Na farmie

Georgia to mieszkanka wsi. Jej mąż od rana do nocy pracuje w polu i nie ma dla niej czasu, a ona ma swoje potrzeby. Pewnego dnia do kuchni w jej domu prychodzi młody student Luke, chłopak pomaga jej mężowi w polu. Kobieta traci głowę dla chłopaka i od chwili poznania zaczyna bardziej dbać o swój wygląd. Oczywiście jej starań nie zauważa Mark (mąż). Dochodzi do erotycznych uniesień między Georgią i Luke'm. Mark wraca do domu i opowiada żonie, że ich pies w pysku przyniósł do niego parę damskich majtek. I właśnie to zdarzenie sprawiło, że mężczyzna przypomnial sobie o żonie i zapragnął jej. Zadowolona Georgia stwierdza, że tak naprawdę pragnęła tylko Mike'a.

Mało zaskakujące opowiadanko, łatwo można było domyśleć się zakończenia.

Moja ocena 5/10

5. Marmalda Bates - Życie na wsi

Fiona i Nick to młode małżeństwo bezskutecznie starające się o dziecko. Własnie przeprowadzają się z Londynu do domku na wsi. Brak seksu sprawia, że małżonkowie nie potrafią ze sobą rozmawiać. Ona ma swoje wibratory a on album z wiktoriańskimi kobietami w negliżu. Nie wiedzą, że przeprowadzka zmieni ich życie całkowicie. Po pierwszej nocy zaczynają dziać się dziwne rzeczy, pojawiają się postacie z różnych epok: szesnastowieczna ruda kobieta uprawiająca seks w sypialni na podłodze, dwie pokojówki biczujące mężczyznę oraz żołnierz walczący w bitwie o Anglię. To co widzą małżonkowie sprawia, że zaczynają ze sobą rozmawiać i kochać się ze sobą.

Moja ocena 3/10

6. Harriet Peters - Paw

Kolejne opowiadanie o zdradzającej męża żonie. Mary Hanson to znudzona gospodyni, jej mąż Abel nie potrafi się z nią kochać. Kobieta kieruje swoje myśli ku pracownikowi, który pomaga jej i mężowi w pracach naprawczych. Po festynie we wsi dochodzi między nimi do pocałunku. Następnego dnia Abel przyzwala Mary na posiadanie kochanka. I tak Mary i Flanner kontynuują swoje spotkania.

Moja ocena 2/10

7. Storm Henley - Ogrodnik

Bohaterka tego opowiadania prowadzi dzień w dzień to samo nudne życie, mąż nie zwraca na nią uwagi i często wraca późno do pracy. Pewnego dnia podczas burzy uszkodzone zostaje tylne ogrodzenie, oczywiście załatwienie naprawy trafia na barki naszej znudzonej bohaterki. Kobieta zatrudnia Pavla, aby zajął się murem. Początkowo mężczyzna nie zwraca na nią uwagi, a ona coraz bardziej go pragnie. W końcu niespodziewanie dla niej dochodzi do zbliżenia i od tej pory, oboje zatracają się w pożądaniu. Po skończonym zleceniu bohaterka wydzwania do ogrodnika ale ten nie odbiera od niej telefonu. Kobieta dowiaduje się, że mężczyzna pracował już u każdej z jej sąsiadki.

Moja ocena 2/10

8. Buffy Sante-Marie - Przecież tu jestem

Następna bohaterka to kobieta, która woli kobiety od mężczyzn. Kobieta czeka na stacji na dziewczynę z którą spędziła kilka godzin w hotelu, Przy okazji kobieta rozmyśla o swoim życiu i wspomina chwile spędzone ze swoją kochanką.

Moja ocena 2/10

9. Bunty B. Road - Po pogrzebie

Kolejną bohaterkę Lizzie poznajemy na pogrzebie. Dziewczyna na uroczystości zauważa swojego dawnego ukochanego Marka. Kobieta wspomina czasy, gdy poznała Marka. A teraz po kilkudziesięciu latach rozłąki ponownie może spojrzeć na niego. Co prawda oboje się zestarzeli i zmienili, ale pożądanie pozostało niezmienione. Po wyjściu z kaplicy nadchodzi czas na pierwszą rozmowę, bohaterowie umawiają się na drinka u Marka. Wtedy to dowiadują się, że oboje są wolni i nic nie stoi im na przeszkodzie, by w końcu poddać się trawiącemu ich ciała pożądaniu.

Moja ocena 6/10

10. Symphony Meritt - Frajda

Bohaterką tego opowiadania jest Lindsay. Kobieta od trzech lat związana jest z Rickiem, mieszkają ze sobą w nowoczesnym apartamencie. Mimo, że kochają się oboje czują, że namiętność łącząca ich związek już wygasła. Z opowiadania dowiadujemy się, że Lindsay miała pewien incydent z swoim szefem.

Moja ocena 2/10

11. Minxy Malone - Zamknij oczy i myśl o Anglii

Bohaterka to kobieta znudzona swoim życiem, ciągle martwi się małżeństwami dzieci, wnukami i tym, że ma nieudany związek z mężem. Pewnego dnia, gdy rozmyśla nad swoim życiem nie spodziewanie w jej domu pojawia się pewien mężczyzna. który opowiada jej swoją życiową historię. Oczywiście dochodzi między nimi do zbliżenia.

Moja ocena 1/10

12. Bunny Princess - Wstyd x 2

Kolejna bohaterka to psychoterapeutka, jej dodatkową pracą jej pisanie porad w kobiecej gazecie. Kolejnym tematem artykułu kobiety jest spanking. Bohaterka udaje się w odpowiednie miejsce,a by wczuć się w klimat artykułu.

Moja ocena 5/10

13.Patch O'Gilby - Pamiętasz Paryż?

Opowiadanie o kobiecie przebywającej w Paryżu i rozmyślającej o jej romansie z pewną kobietą. Oczywiście pewnego dnia romans się skończył, gdyż kochanka bohaterki znalazłą inny obiekt zainteresowania. Dużo opisów różnych rzeczy. Nuda.

Moja ocena 1/10

14. Pom Pom Paradise - Łamiąc zasady

Kolejna bohaterka to zadbana trzydziestolatka, która wie, że podoba się mężczyzną. W barze kilka dni wcześniej wpadł jej w oko pewien mężczyzna. Bohaterka postanawia go zdobyć i udaje się jej to. Nawet dochodzi między nimi do stosunku w jej hotelowym pokoju. Na koniec opowiadania dowiadujemy się, że spotkanie z mężczyzną nie jest przypadkowe.

Moja ocena 8/10

15. Penny Richmond - Ten, któremu się udało

Olivia pracownica w redakcji wyjeżdża na konferencję do Paryża. W czasie drogi wspomina swojego dawnego ukochanego Nathana. Oczywiście na konferencji spotyka Nathana i razem lądują w łóżku. Jednak bohaterka stwierdza, że przyszłość z nim jest niemożliwa i ucieka z hotelowego pokoju.

Moja ocena 4/10


16. Tutty Monmouth - Obudzić wspomnienia

Kolejna bohaterka jest znudzona swoim małżeństwem, w którym nie ma żadnych urozmaiceń i wciąż jest tak jak było wcześniej. Kobieta wyjeżdża na delegację i spotyka na niej swojego dawnego ukochanego (standard). Spotkanie po latach kończy się romansem. 

Moja ocena 1/10

17. Cassius Priory - Próba

Kolejna bohaterka Neli to studentka aktorstwa. Dziewczyna wprowadza się do swojej koleżanki ze studiów Charlie, gdy ta zrywa z chłopakiem. Neli zaczyna fantazjować o swojej współlokatorce. Gdy dochodzi do pocałunku między dziewczynami, możliwość romansu psuje były chłopak Charlie, który postanawia do niej wrócić. 

Moja ocena 2/10

18. Quincey Park - Pas de deux

Londyn rok 1861. Bohaterka Pearl to tancerka w balecie. Dziewczyna zwraca na siebie uwagę bogatego mężczyzny Esmonda. Wie, że to nie jest miłość, lecz korzysta z każdej chwili spędzonej z mężczyzną, gdyż dzięki niemu może wysyłać dodatkowe pieniądze do domu. Pearl pewnego dnia awansuje w strukturze tancerek i zostaje jej przydzielony do pary tancerz Joe. Po próbie czekając na przymiarkę garderoby dochodzi między nimi do zbliżenia.

Moja ocena 6/10

19. Olivia Painswick - Roma

Bohaterka opowiadania wspomina podróż do Rzymu ze swoim kochankiem. 

Moja ocena 4/10

20. Cassandra Bedwell - Przepisowy strój

Ostatnie opowiadanie jest podzielone na trzy spotkania. pierwsze w hotelowym pokoju, drugie w muzeum a trzecie w restauracji. Bohaterami jest dwójka ludzi, którzy umawiają się w różnych miejscach na seks. 

Moja ocena 5/10

Ogólnie książka jest taka sobie, większość opowiadań jest nieciekawa ale zdarzyły się też takie, które były ciekawe. 


Ocena całej książki 3/10

Komentarze